Dusetų dailės galerija - meno mugės „ArtVilnius‘16“ dalyvė

Grįžti į naujienas

Birželio 9-12 dienomis, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo" vyko tradicinė, jau septintoji tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius‘16". Didžiausias vizualiųjų menų renginys Baltijos šalyse šiemet lankytojams siūlė susipažinti su 60 meno galerijų iš 12 šalių ir daugybę meno renginių. Šiųmetės mugės šalis viešnia - Lenkija - ji pristatė 10 įdomiausių šalies meno galerijų ir institucijų.„ArtVilnius‘16" meno projektų vadovė Sonata Baliuckaitė teigia, kad meno mugę kasmet aplanko apie 20 000 svečių, todėl programa kuriama taip, kad kiekvienas rastų įdomų renginį. Mugėje vyko ir edukacinė programa vaikams, jaunimui ir suaugusiems „Tarp kūrėjų", joje kiekvienas gavo progą išlaisvinti kūrybos polėkį ir pabendrauti su menininkais. Taip pat buvo organizuojamos ekskursijos po mugės ekspoziciją su menotyrininkais, susitikimai su menininkais. Edukacinėje programoje buvo galima patikrinti dailės istorijos žinias ir dalyvauti proto mūšyje „Lietuvos dailės ir architektūros istorija".

 

Kultūros centro Dusetų dailės galerija prestižinėje „ArtVilnius" meno mugėje dalyvauja jau penktą kartą. 2009, 2011, 2013, 2014 metais buvo pristatoma dailininkės Nomedos Saukienės kūryba. Šiemet Dusetų dailės galeriją atstovavo keturios menininkės - dusetiškės fotografės Normantė Ribokaitė ir Vilija Visockienė bei dailininkės Brigita Jadvyga Pučekaitė ir Birutė Zokaitytė. Galerijos stende eksponuoti šių autorių fotografijos, tapybos ir grafikos darbai sulaukė daug žiūrovų dėmesio, ir, pasak galerijos direktoriaus Alvydo Stausko, teigiamo galeristų, menotyrininkų, mugės organizatorių, menininkų įvertinimo. Atidarymo dieną Dusetų dailės galerijos ekspoziciją aplankė Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius.

 

Galerijos, dalyvaudamos šioje tarptautinėje meno mugėje, garsina ne tik savo ar kūrėjų, bet ir savo krašto vardą. Renginio metu užmegzti kontaktai su kitomis Lietuvos bei užsienio šalių galerijomis, menininkais turi didelę reikšmę bendradarbiaujant - keičiantis patirtimi bei parodomis. Galerijų vadovai, parodų kuratoriai mugės metu turi puikią galimybę išklausyti ciklą paskaitų, skirtų meno rinkai, parodinei veiklai.

 

Kultūros centro Dusetų dailės galerijos informacija

 

Nuotr. Vilijos Visockienės