Įstabiausių gamtos akimirkų parodoje

Grįžti į naujienas

Jau šešioliktąjį kartą Utenos dailės mokyklos galerijoje visiems, po pilkos žiemos išsiilgusiems spalvingų gamtos raštų, duris atvėrė tarptautinė gamtos fotografijos paroda „Žemės diena 2016 - Utena". Šio kasmetinio konkurso-parodos organizatorius - Aukštaitijos gamtos fotografų klubas „Žalias skėtis". Konkurso dalyvių ratas plečiasi - šiemet jame 86 dalyviai ne tik iš įvairių Lietuvos rajonų ir netolimojo užsienio: Latvijos, Baltarusijos, Ukrainos, bet ir iš Italijos, Šveicarijos.Konkurso dalyvius ir svečius sveikinę vertinimo komisijos pirmininkas, Vilniaus dailės akademijos fotografijos dėstytojas Andrius Surgailis, parodos kuratorius ir gamtos fotografų klubo „Žalias skėtis" prezidentas Rimantas Udras, vertinimo komisijos narys fotografas Algis Jakštas džiaugėsi brandžiais gamtos fotografų darbais, kad gamtą fotografuojantieji prisideda prie gamtos išsaugojimo, skatino tapti geraisiais akimirkų vagimis, tų akimirkų, kurios gamtoje išnyksta, o fotografijoje išlieka. Fotografai iš Latvijos žadėjo prasmingą konkurso idėją įgyvendinti savo šalyje, o poetas, fotografas Dainius Dirgėla linkėjo gamtoje ir fotografijoje ieškoti poezijos.

 

Didysis prizas - sidabrinė 50 litų moneta, skirta Lietuvos gamtai, šiemet buvo įteikta gamtininkui, fotografui Broniui Šablevičiui. Kadangi konkursas įvairiatemis (gamtos raštai, peizažas, žinduoliai, paukščiai, laukinių gyvūnų portretai stambiu planu, makropasaulio atstovų - vabzdžių, vorų - fotografijos, retieji augalai ir grybai), sulaukta daug profesionalių darbų. Tad konkurso diplomais ir fotografijos albumais „Žalias skėtis. Gamtos fotografija 3" apdovanotas visas būrys fotografų: tai Valdas Augustinas, Aušra Barysienė, Linas Barzda, Rimantas Bikulčius, Kęstutis Čepėnas, Dainius Dirgėla, Rimantas Ereminas, Benedikta Jakštienė, Albina Jasinskaitė, Jonas Junevičius, Evaldas Keturakis, Juris Laizāns, Alfredas Motiejūnas, Rimantas Nalivaika, Loreta Pankūnienė, Normantė Ribokaitė, Dalia Račkauskaitė, Jonas Strazdauskas, Rimas Sukarevičius, Valdas Šukys ir Vilija Visockienė. Jaunimo grupėje diplomus pelnė Estera Asačiovaitė, Margarita Jarockaja, Goda Mikalajūnaitė, Ina Palionytė ir Silvija Valeišaitė.

 

Visiems konkurso dalyviams parodos kuratorius Rimantas Udras dovanojo spalvingą leidinį „Parodos konkurso Žemės diena 2016 - Utena geriausios gamtos fotografijos", kuriame dalyviai ir svečiai galėjo rasti geriausius konkurso darbus: čia ir pelkių augalų grožis, panoraminiai Lietuvos laukų toliai, dangaus pašvaisčių spindėjimas, ankstyvo ryto spindulių paliestos skambančios pušų stygos, ežerų rimtis aušrai tariant naują dieną, parkų senoliai medžiai pūgos šėlsme. Nespalvotos fotografijos subtilumas - ežero krante paskutinį prieglobstį radę paukštis ir žuvis, raibaplunksnių sparnuočių skrydis, iškirstų, tarsi kraujuojančių sodų aimana, žolynų kuždėjimas.

 

Parodos svečių - Giedriaus Mazūro keramikos studijos narių darbai - taip pat liudijo įamžintą gamtos grožį keramikoje: įmantrių gamtos raštų ir spalvų atspindžius.

 

Ši gamtos fotografijos paroda, Utenos dailės mokyklos galerijoje veiksianti iki gegužės vidurio, neabejotinai sukvies daugybę žiūrovų. Jos darbai ne tik žavi įstabiausiomis gamtos akimirkomis, jie ne vieną paskatins į gamtą pažvelgti jautriau, o gal net patiems imtis fotoaparato ir mėginti tapti geraisiais gamtos akimirkų vagimis...

 

Gitana Kavaliauskaitė

FOTOGRAFIJŲ AUTORIAI

Rimantas Bikulčius
Gintaras Stanislovėnas
Algis Jakštas
Marius Bendzeliauskas